OTEHOTNENIE

Hlavné faktory, ktoré ovlyvňujú oplodnenie:

SPERMIA, CERVIKOVAGINÁLNE PROSTREDIE (obdobie ovulácie a kvalita a pH cervikálneho hlienu), OOCYT = vajíčko

Podpora otehotnenia

Začínate s plánovaním rodiny a premýšľate ako zvýšiť pravdepodobnosť otehotnenia? Snahu o prirodzené otehotnenie je možné podporiť rôznymi spôsobmi.

Medzi najdôležitejšie faktory patrí predovšetkým psychický stav a zdravá životospráva. Prvým odporúčaním je zdravo žiť. Odporúča sa pestrá a vyvážená strava ako aj dostatok pohybu. Snažte sa obmedziť polotovary a potraviny obsahujúce konzervanty, tiež alkohol, kávu ako aj cigarety.

Ak sa nebojíte experimentovať, skúste staviť na „babské rady“. Najčastejšie sa odporúča piť čaj z byliniek, napríklad z alchemilky. Chcete zapojiť aj partnera? Po pohlavnom styku si podložte panvu, oprite si zdvihnuté nohy o jeho telo tak umožnite spermiám ľahší pohyb k vajíčku. V neposlednom rade môžete vyskúšať cvičenie podľa Mojžišovej, o ktorom snáď počula každá žena, snažiacia sa otehotnieť.

Medzi ďalšie, možno menej známe metódy, ako pomôcť spermiám dostať sa k vajíčku, sú metódy „prstíčková“ a „striekačková“.

Prstíčková metóda

Prstíčková, prstová, alebo tiež prstíková metóda je metóda, ktorou môžu páry podporiť otehotnenie prirodzenou cestou. Ide o metódu, kedy po pohlavnom styku žena alebo partner pomôžu prstami nasmerovať ejakulát správnym smerom k maternici, a tým priblížiť spermiu k dozretému vajíčku vo vajíčkovode. K tejto metóde sa odporúča podložiť panvu partnerky vankúšom.

Striekačková metóda

Ďalšia metóda, ktorú môžu páry vyskúšať je striekačková metóda. V praxi to funguje tak, že muž ejakuluje mimo tela ženy a žena si potom spermie vstrekne injekčnou striekačkou do pošvy.
Spermie tak môžu ľahšie prejsť ku krčku maternice a putovať smerom k vajíčku.

Všetky tieto odporúčania môžete podporiť výživovým doplnkom Inofolic pre ženy a Folandrol pre mužov v kombinácii s vaginálnymi čapíkmi MYOovunelle.

OVULAČNÁ KALKULAČKA – vypočítajte si svoje plodné dni